Programm

Méinden, 16.5.2022

18:00 CSV LIFE

18:30 RPL TV

19:15 Gemeng Hesper News

19:20 Hënsdrëfer Spargel vum Yves Hoffmann

19:45 Chansons Souvenirs

20:15 Schlager für Sie

21:45 Piratepartei

22:45 Luxembourg Ladies Tennis Masters

23:15 Luxembourg Airport 70's

23:35 CFL Impressiounen

Dënschden, 17.5.2022

18:00 Kokerei Anna

18:35 Gemeng Hesper News

18:40 Wenn die Musi kommt

19:40 Lëtzebuergesch léieren

19:45 Luxembourg Ladies Tennis Masters

20:15 apart Spezial

21:00 d'Lompe sténken

22:50 RPL TV

23:35 Beweegte Vergaangenheet vu Veianen (Deel 1)

23:45 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

Mëttwoch, 18.5.2022

17:00 Gemeng Schëtter LIVE!

Déi öffentlech Sitzung vun der Gemeng Schëtter live op apart TV.

20:00 Luxembourg Ladies Tennis Masters

20:30 Handball TV by AXA LIVE! 

Den Handball-Match Montpellier HB géint den KS Vive Kielce live op apart TV.

Dëse Match iwwerdroen mir mat original engleschen Kommentar.

22:30 RPL TV

23:15 CSV LIFE

23:45 Traktertreffen Brouch/Miersch 1991

Donneschden, 19.5.2022

18:00 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Hären)

Den Handball-Match HB Diddeleng géint den Handball Esch live op apart TV.

20:15 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Hären)

Den Handball-Match HC Bierchem géint Red Boys Déifferdeng live op apart TV.

22:15 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

22:50 Gemeng Hesper News

22:55 CSV LIFE

23:25 RPL TV

Freiden, 20.5.2022

18:00 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Dammen)

Den Handball-Match HB Diddeleng géint den HC Réiden bei den Dammen live op apart TV.

20:15 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Dammen)

Den Handball-Match HB Museldall géint den Handball Käerjeng bei den Dammen live op apart TV.

22:15 Luxembourg Ladies Tennis Masters

22:45 ADR-Tëlee

23:30 Wenn die Musi kommt

Samschden, 21.5.2022

17:00 Accordéons et Flonflons

17:15 RPL TV

18:00 Schlager für Sie

19:30 Beweegte Vergaangenheet vu Veianen (Deel 1)

19:45 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Hären)

d’Finall Loterie Nationale Coupe de Luxembourg vun den Hären am Handball live op apart TV.

22:00 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

22:35 Vill Béier a keng Zenn

Sonnden, 22.5.2022

17:30 Handball TV by AXA LIVE! (FINAL 4 - Dammen)

d’Finall Loterie Nationale Coupe de Luxembourg vun den Dammen am Handball live op apart TV.

19:45 apart Musek

20:15 Piratepartei

21:15 RPL TV

22:00 ADR-Tëlee

22:45 Luxembourg Ladies Tennis Masters

23:15 CSV LIFE

23:45 Kokerei Anna

Méinden, 23.5.2022

18:00 Luxembourg Ladies Tennis Masters

18:30 ADR-Tëlee

19:15 apart Musek

19:20 Hënsdrëfer Spargel vum Yves Hoffmann

19:45 Chansons Souvenirs

20:15 Ronny‘s Schlagerzeit

21:00 Schlagerparty

23:15 Traktertreffen Brouch/Miersch 1991

Dënschden, 24.5.2022

18:00 100 Joer Ensemble à Plectre Municipal Esch - Concert "Jeunes Talents"

19:00 Traktertreffen Brouch/Miersch 1991

20:05 apart Musek

20:15 apart Spezial

21:00 STAR*TREFF 1/2020

23:05 RPL TV

23:50 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

Mëttwoch, 25.5.2022

18:00 Ronny Gander Festival 2016

20:00 Brixembourg

20:15 CSV LIFE

20:45 RPL TV

21:30 ADR-Tëlee

22:15 Hënsdrëfer Spargel vum Yves Hoffmann

22:40 Piratepartei

23:40 Monte Baldo – Malcesine

23:50 Luxembourg Ladies Tennis Masters

Donneschden, 26.5.2022

17:00 Gerda und Kai (La reine des neiges)

18:25 Filmféiwer II - Stad- a Lampertsbierger Musek

19:55 Brixembourg

20:05 1. Tour ronderëm de Séi 2018

20:15 100 Joer motoriséiert Landwirtschaft zu Lëtzebuerg

22:25 Luxembourg Marching Band Show 2015

Freiden, 27.5.2022

18:00 Chansons Souvenirs

18:25 Ronny‘s Schlagerzeit

19:10 RPL TV

19:55 Mat dem Lëtzebuerger Trakterruddel duerch d'Éislek

20:15 Big Band Memory - Frank Sinatra Tribute

21:35 RPL TV

22:20 Luxembourg Ladies Tennis Masters

22:50 Monte Baldo – Malcesine

23:00 1000 Joer Buerg Clierf - Land a Leit

Samschden, 28.5.2022

17:00 Accordéons et Flonflons

17:15 Bennys Spiel Show – Ostern

17:45 Mam Kasperl um Tour

18:30 RPL TV

19:15 Brixembourg

19:30 Eierung vum Ben Gastauer a Kevin Geniets zu Schëffleng

20:00 Diplomer fir d'Babysitter zu Schëffleng

20:15 Vill Béier a keng Zenn

22:35 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

23:10 Lënster Musek - Galaconcert 2020

Sonnden, 29.5.2022

17:00 De Pätter kënnt bei eis Heem

19:15 Bennys Spiel Show – Ostern

19:45 Chansons Souvenirs

20:15 Skandal zu Kleng-Wäinheffen

23:15 Big Band Memory - Frank Sinatra Tribute

Méinden, 30.5.2022

17:00 Gare à vous

18:30 Bennys Spiel Show – Ostern

19:00 Wiltz Airshow 1987

20:00 Brixembourg

20:15 Ronny Gander Festival 2016

22:15 Le dernier train – Dokumentatioun

23:45 Wiltz Airshow 1988

Dënschden, 31.5.2022

18:00 Piratepartei

18:45 RPL TV

19:30 CSV LIFE

20:00 Gemeng Hesper News

20:05 Monte Baldo – Malcesine

20:15 apart Spezial

21:00 Neijoerschconcert 2022 - Harmonie Éilereng

21:50 Kokerei Anna

22:25 Wien 2018

22:45 Brixembourg

22:45 Zero Point Five - Make It Count

23:05 Blechzuchausstellung zu Schëffleng

23:15 Eierung vum Ben Gastauer a Kevin Geniets zu Schëffleng

23:45 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

Mëttwoch, 1.6.2022

18:00 Ronny Gander Festival 2016

20:00 Blechzuchausstellung zu Schëffleng

20:15 Kabarä Kielen, Broutgaass 2001

22:15 Piratepartei

23:00 RPL TV

23:45 ADR-Tëlee

Donneschden, 2.6.2022

18:00 apart Spezial

18:45 CSV LIFE

19:15 Kokerei Anna

19:55 Zero Point Five - Make It Count

20:15 Accordéons et Flonflons

20:15 Riicht eraus mam Astrid Lulling a Simone Beissel

21:05 ADR-Tëlee

21:50 Wien 2018

22:10 Piratepartei

22:55 apart Spezial

23:00 Black Falcon End of Season Test - Portimão 2021

23:30 Orchestre de Chambre du Luxembourg 2008

23:45 100 Joer Ensemble à Plectre Municipal Esch - Concert "Jeunes Talents"

Freiden, 3.6.2022

 

09:00 Gemeng Schëffleng LIVE!

Déi öffentlech Gemengerotsitzung vun der Gemeng Schëffleng live op apart TV.

 

18:00 Chansons Souvenirs

18:25 Orchestre de Chambre du Luxembourg 2008

18:40 Brixembourg

18:45 Wiltz Airshow 1988

19:25 Black Falcon End of Season Test - Portimão 2021

19:55 Wien 2018

20:15 Piratepartei

21:00 Kokerei Anna

21:35 ADR-Tëlee

22:20 Zero Point Five - Make It Count

22:40 CSV LIFE

23:20 Eisebunn Video-Revue 1996 (Deel 2)